دانسته های یک پرستار و مشاوره ی پرستاری

مشاوره پرستاری (سوالات خود را در بخش نظرات درج نمائید)

یکشنبه 22 تیر‌ماه سال 1393 ساعت 04:16 ب.ظ

بارداری - مایع منی - مایع قبل از منی (پیشاب)

وقتی مرد حالت نعوظ دارد قبل از اینکه مایع حاوی اسپرم ها فرصت عبور از مجاری دستگاه تناسلی به قصد خروج از مجرای ادرار را پیدا کند غددی که Cowper's Glands نام دارند مایعی ترشح می کنند(پیشاب) وظیفه این غده و مایع حاوی آن این هست که محیط را برای عبور اسپرم ها در مجاری انتهائی آماده کنند.

اگر قرار باشد اسپرم ها از محیطی عبور کنند که تا قبل از آن ادرار عبور کرده است ... اسپرم ها آسیب میبینند چون ادرار اسیدی هست.  

محیط که مساعد عبور اسپرم ها فراهم شد و اسپرم ها عبور کردند ممکن است در مجاری مقداری اسپرم مانده باشد و اگر نعوظ و تحریک دیگری صورت بگیرد و مایعی هر چند بدون اسپرم ظاهری خارج شود ممکن است حاوی اسپرم باشد...  

از این مایع هست که به عنوان پیش آب حاوی اسپرم نام می برند. اما اگر مرد , بعد از خروج اسپرم ها ادرار کند ادرار تمام اسپرم ها را پاک می کند و اگر مایعی هم خارج شود اسپرمی ندارد. 

به تعبیر دیگر اگر اولین انزال مرد است نگرانی از بابت باردار شدن از طریق اسپرم ها نباید باشد

خلاصه: در شرایطی که انزال به هردلیلی داشته( خود ارضائی ,با شریک جنسی و غیره) و ادرار نکرده باشد احتمال اینکه مایع پیشاب حاوی اسپرم باشد وجود دارد  

و گرنه اگر بعد از انزال قبلی ادرار کرده و یا اصلا اولین انزال وی بعد از مدتها عدم انزال بوده اسپرمی در مایع پیشاب نیست و خود آن مایع هم اصلا اسپرم ندارد

 

نظرات (6)
+ سمیرا
ممنون از پست مفیدتون
سربلندی سرنوشتتان
سه‌شنبه 24 تیر‌ماه سال 1393 ساعت 09:10 ب.ظ
امتیاز: 55 38
+ سارا
با سلام
من دوره دومی هستش که قرص ضد بارداری رو مصرف میکنم. در این مدت رابطه جنسی با همسرم داشتم که به هیچ عنوان منی به داخل واژن ریخته نشده و در حد تماس آلت با آلت بوده. پس از پایان دوره مصرف قرص، پریود شدم. خواستم بدونم با وجود پریود شدن امکان بارداری خارج رحمی وجود داره؟
چهارشنبه 22 مرداد‌ماه سال 1393 ساعت 11:39 ق.ظ
امتیاز: 43 40
پاسخ:
سلام
نه
+ سحر
خیلی خیلی ممنونم
چهارشنبه 5 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 11:22 ب.ظ
امتیاز: 35 33
+ شیفته
با سلام.
من با نامزدم روز ١٣قاعدگیم رابطه داشتم طوری که دست ایشون به آلتشون خورد بعد همون دستو به واژن من مالید من میترسم پیشابش اومده بوده باشه و دستش پیشابی شده باشه و منو باردار کرده باشه.امروز باید پریود میشدم اما نشدم.
تاریخ پریود قبلی ٢٨/۵/١٣٩٣بود رابطمونم ٩/۶/١٣٩٣ بود امروزم ٢٨/۶/١٣٩٣ من هنوز پریود نشدم.فردا آزمایش خون beta hcg بارداری بدم درسته؟
جمعه 28 شهریور‌ماه سال 1393 ساعت 05:35 ب.ظ
امتیاز: 40 43
پاسخ:
سلام
امکان بارداری به این شکل وجود نداره
نگران نباشید و نیازی به دادن آزمایش نیست
+ واثق
سلام . چند روز قبل با نامزدم نزدیک شدم بعد از ده یا پانزده دقیقه آب مذی من به اله تناسلی وی اصابت کرد ولی آب منی نامده بود آیا با ای حالت امکان باردار شدنش است ؟
جمعه 25 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 01:05 ب.ظ
امتیاز: 45 25
پاسخ:
سلام
امکان‏ ‏باردار‏ ‏شدن‏ ‏ایشون‏ ‏وجود‏ ‏نداره
+ aida
اسلام
درصورتی که مرد قبل نزدیکی ادرار کرده باشه. و هنگام انزال آلت رو از واژن خارج کند. احتمال بارداری صفر است؟ در نزدیکی محافظت نشده!؟؟
شنبه 26 مهر‌ماه سال 1393 ساعت 03:08 ب.ظ
امتیاز: 43 36
پاسخ:
سلام
بله‏ ‏احتمال‏ ‏بارداری‏ ‏در‏ ‏این‏ ‏صورت‏ ‏صفر‏ ‏است‏ ‏
به‏ ‏این‏ ‏کار‏ ‏جلوگیری‏ ‏طبیعی‏ ‏هم‏ ‏می‏ ‏گن
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :